GSO'DAN YERLİ MALI KAMPANYASI: "ÖNCE GAZİANTEP'TE, SONRA TÜRKİYE'DE ÜRETİLENİ ALIN"

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer öncelikli Gaziantep, daha sonrada ‘Türkiye’de üretileni satın alın’ diyerek, tüketicilerin Türk malını tüketmelerini ve sahip çıkmalarını istedi.

Koçer yaptığı açıklamada yerli malı tüketimi konusunda yürütülen çalışmalara yeni bir açılım daha getirerek, Gaziantepli tüketicilere seslendi ve “öncelikle üretilen mal çeşidi çok fazla olan ve dünya kalitesi ve fiyatında mal üretilen Gaziantep’teki üretileni satın alın” dedi.

Daha sonrada “Türkiye’de üretileni satın alın” diyen Koçer, herkesin Türkiye’de üretilen mallara güvenmesini ve bu malları tüketmesini istedi.

Koçer şunları kaydetti:

“Kendi işçilerimiz işinden olurken, kendi fabrikalarımız üretime ara verirken ithal mal cenneti bir ülke olmak istemiyorsak, Türk malına sahip çıkıp, önce onu tüketmek zorundayız.

İthal olarak aldığımız her malda başkasına işçilik bedeli ödüyoruz. Türkiye’de kendi işçimiz işinden oluyor, kriz daha derinleşiyor.

Bu ortamda herkese bir toplumsal görev düşüyor. Gaziantep sanayisinde üretilen gıdadan tekstile, halıdan trikoya, çikolatadan şekerlemeye, sabundan yağa kadar Anadolu’nun en büyük üretim çeşidine sahip bir şehiriz. Bu şehrin insanı öncelikle kendi şehrinde üretilen malları tüketme ve sanayinin daha yüksek kapasiteyle çalışmasına yardımcı olursa bu krizi çok daha kolay atlatırız. Eğer kendi ülkemizi düşünüyor kendi insanımızın refahını hedefliyorsak, ‘ithal mala hayır, Türk malına evet’ demek ve Türkiye’de üretilen malı tüketmek zorundayız. Diliyorum ki Gaziantep Sanayi Odası olarak bu çağrımız toplumun tüm kesimlerinde yanıt bulur. Başta Gaziantepli tüketiciler olmak üzere basın kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz bu çağrımızı bir kampanya anlayışıyla yaygınlaştırırlar”

 
GAZIANTEP SANAYICISININ GURUR GÜNÜ
ARGETİ Uluslararası Yatırım Fikirleri Proje Pazarı Etkinliği (28 Aralık 2015)
GSO’NUN ‘’ANTEP KUTNU KUMAŞI’’NIN COĞRAFİ İŞARET TESCİL TALEBİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME EĞİTİMİ (17-18 Kasım 2015)
TÜBİTAK, KOBİ'LERE YÖNELİK MENTORLUK DESTEĞİ BAŞLATIYOR
GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
GAZİANTEP MARKA BAŞVURUSU'NDA 6. SIRADA
GSO BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
GAZİANTEP MARKA VE PATENT BİLGİ GÜNLERİ YAPILDI
GSO'DAN YENİ PROJE: "AKILLI SANAYİ"
GSO'DAN YERLİ MALI KAMPANYASI: "ÖNCE GAZİANTEP'TE, SONRA TÜRKİYE'DE ÜRETİLENİ ALIN"
GAZİANTEP 2008'DE MARKA BAŞVURUSUNDA 6. İL OLDU. NEJAT KOÇER: “MARKALARIMIZ BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Çin'e karşı Marka oluşturun
Gaziantep markalaşmada öncü ve örnek oldu.
Marka Şehir’e Uluslararası Ödül
GSO'nun Uluslararası Başarısı
Marka şehir logosu tescillendi
GSO marka patent ofisi açıldı
Makale: Marka Şehir böyle olunur
Neden Marka Şehir ?