GSO'DAN YENİ PROJE: "AKILLI SANAYİ"

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Nejat Koçer, gerçekleştirecekleri ''Akıllı Sanayi Projesi'' ile Gaziantep'i daha çok üreten, daha çok ihracat yapan ve daha çok istihdam sağlayan bir sanayi kenti haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Koçer, ''Akıllı Sanayi Projesi'nin'' tanıtımı için düzenlediği basın toplantısında, hızlı ve yoğun bir rekabet ortamında ayakta kalabilmek için dünyayı yakından takip etmenin, değişen koşulları dikkate alarak doğru analizler yapmanın ve yeni stratejiler geliştirmenin zorunlu hale geldiğini vurguladı.

Küresel ekonominin bir parçası, Türkiye ekonomisinin de en önemli aktörlerinden biri olan Gaziantep sanayisinin de kaçınılmaz olarak değişimlerin içerisinde yer aldığını belirten Koçer, ''Gaziantep sanayisinin gelişmesi ve yeni üretim alanlarının ortaya çıkması için hazırladığımız bu yeni projeyi hayata geçirmek için 4 yıl boyuncu büyük bir çalışma yürüteceğiz'' diye konuştu.

Projeyle Gaziantep ve bölgenin rekabet edebilirlik seviyesinin artırılmasını hedeflediklerini ve tüm sanayiciler olarak ortak akılla hazırladıkları bu projenin başarıya ulaşması için topyekun bir çalışma ortaya koyacaklarını ifade eden Koçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Akıllı sanayi kavramındaki ''akıl'' daha çok ''akılcılığı'' anlatmaktadır. Akıllı sanayi kavramının en temel kanıtı ise rekabettir. Başka bir deyişle akıllı sanayinden beklenen sonuç rekabet üstünlüğüdür. Akıllı Sanayi kavramı dünyada çok yeni bir eğilimdir ve akıllı üretimi amaçlamaktadır. Artık akıllı evler, arabalar, binalar, telefonlar, kumaşlar, akıllı tekstil ürünlerini iyi kullanmak zorundayız. Akıllı sanayi projesi, akıllı rekabet, akıllı yatırım, akıllı üretim, akıllı ürünlere odaklanmış bir vizyon projesidir. Bu yola aklın en büyük sermaye olduğu tezinden hareketle çıktık.''

Koçer, projeleriyle Gaziantep'in ''daha rekabetçi'' daha doğrusu da ''akıllı rekabetçi'' bir şehir olacağını vurguladı. Proje sayesinde Gaziantep sanayisinin önemli yapısal değişimler yaşayacağına dikkati çeken Koçer, şunları anlattı:

''İşte bu kaçınılmaz değişim sürecinde izlenecek yol ise dünyada yeni gelişen bir kavram olan Akıllı Sanayi anlayışından geçmektedir. Akıllı Sanayi kavramı, Gaziantep sanayisinin yatırım sürecinden başlayıp planlama üretim pazarlama ve satış sürecinin bütününde gerçekçi, bilimsel, akılcı bir strateji izlenmesini anlatmaktadır.

Projeyle amacımız daha iyi sektörel kararlar verebilmek için gerekli olan bilgiyi elde etmek ve bu yolla Gaziantep sanayisinin küresel rekabet edebilirlik seviyesini artırmaktır. 4 yıl sürecek Akılla Sanayi Projemiz ile Gaziantep'i daha çok üreten, daha çok ihracat yapan, daha çok istihdam sağlayan bir sanayi kenti haline getirmeyi hedefliyoruz.''

Koçer, Akıllı Sanayi Projesi sayesinde Gaziantep sanayisinin, rekabeti akılla yaparak daha da büyüyeceğini, geçmişte elde ettiği ve takdirle karşılanan başarılarına yeni başarılar ekleyeceğini sözlerine ekledi.

 
GAZIANTEP SANAYICISININ GURUR GÜNÜ
ARGETİ Uluslararası Yatırım Fikirleri Proje Pazarı Etkinliği (28 Aralık 2015)
GSO’NUN ‘’ANTEP KUTNU KUMAŞI’’NIN COĞRAFİ İŞARET TESCİL TALEBİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME EĞİTİMİ (17-18 Kasım 2015)
TÜBİTAK, KOBİ'LERE YÖNELİK MENTORLUK DESTEĞİ BAŞLATIYOR
GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
GAZİANTEP MARKA BAŞVURUSU'NDA 6. SIRADA
GSO BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
GAZİANTEP MARKA VE PATENT BİLGİ GÜNLERİ YAPILDI
GSO'DAN YENİ PROJE: "AKILLI SANAYİ"
GSO'DAN YERLİ MALI KAMPANYASI: "ÖNCE GAZİANTEP'TE, SONRA TÜRKİYE'DE ÜRETİLENİ ALIN"
GAZİANTEP 2008'DE MARKA BAŞVURUSUNDA 6. İL OLDU. NEJAT KOÇER: “MARKALARIMIZ BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Çin'e karşı Marka oluşturun
Gaziantep markalaşmada öncü ve örnek oldu.
Marka Şehir’e Uluslararası Ödül
GSO'nun Uluslararası Başarısı
Marka şehir logosu tescillendi
GSO marka patent ofisi açıldı
Makale: Marka Şehir böyle olunur
Neden Marka Şehir ?