GSO BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2003 yılında hayata geçirilen “Marka Şehir Gaziantep” projesi Uluslararası Halkla İlişkiler Enstitüsü (Institute for Public Relations) tarafından hazırlanan Halkla ilişkilerin evrimi (The Evolution of Public Relations) adlı kitapta örnek proje olarak yer aldı. Dünyanın birçok kentinden örnek uygulamaların yer aldığı kitapta, “Marka Şehir Gaziantep” projesi ilk sırada yer alarak birinci proje olmayı başardı.

Kitapta Marka Şehir Gaziantep Projesi için “kabına sığmayan bir şehrin dünyaya model olan sıra dışı projesi” ibaresi kullanıldı.

Projenin ayrıntılarından bahsedilen kitapta projenin gelişimi ve kazanımları detaylarıyla anlatıldı. Kitapta ayrıca, markalaşma üzerine çalışma yapmak isteyen kentlerin Gaziantep’in yürüttüğü projeyi mutlaka yerinde incelemesi gerektiği vurgusu yapılarak, Gaziantep’in ve Türkiye’nin tanıtımına da geniş yer verildi.

Toplam 256 sayfadan oluşan kitapta “Marka Şehir Gaziantep” projesinin çevirisi ve sunumu ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Serra Görpe tarafından hazırlandı. 1956 yılından bu yana bu yıl 3’üncü baskısı gerçekleşen kitap, dünyanın birçok yerindeki üniversitelerde eğitim amaçlı olarak kullanılacak.

GSO BAŞKANI KOÇER, “BİR İLKE DAHA İMZA ATTIK”

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer yaptığı açıklamada, projenin halkla ilişkiler sektörünün tüm dünya tarafından kabul görmüş kaynağında yer almasından Gaziantep adına büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Koçer, projenin kitapta yer almasının yanında, bu başarının Türkiye’de bir ilk olmasının kendilerini ayrı bir gururlandırdığını belirterek, “Bu proje ile yola çıkarken amacımız Gaziantep’i marka zengini bir kent haline getirmek ve şehre yeni bir vizyon kazandırmaktı. Bu projemizle Gaziantep ve ülkemiz adına birçok başarı kazandık ve kazanmaya devam ediyoruz. İşte buda projenin ne kadar doğru bir zamanda, ne kadar doğru bir şekilde uygulamaya konduğunun ve sürdürüldüğünün en büyük ispatıdır. Tüm dünyanın yakından takip ettiği bu kitapta yer aldığımız ve Gaziantep’in adını bir kez daha başarıya yazdırdığımız için mutluyuz” diye konuştu.

ULUSLARARASI HALKLA İLİŞKİLER ENSTİTÜSÜ (INSTITUTE FOR PR)

Akademik dünya ile profesyoneller arasında bir köprü kurma misyonu ile hareket eden, halkla ilişkiler araştırması ve halkla ilişkilerde bilgi üretimine yönelik çalışmalar yapan bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan Institute for PR, 1956 yılında kuruldu. ABD orijinli olan kuruluş, uluslararası saygınlığı olan ve kabul edilen bir STK olma özelliğini taşıyor.

MARKA ŞEHİR GAZİANTEP PROJESİ

Gaziantep Sanayi Odası tarafından oluşturulan proje 2004 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından 4. Altın Pusula yarışmasında büyük ödüle layık görülmüştü. Proje daha sonra Dünya Odalar Federasyonu tarafından Güney Afrika’da düzenlenen yarışmada ABD, Yeni Zelanda ve Nepal ile yarışmış ve en iyi sıra dışı proje seçilerek Türkiye’ye birincilik ödülü kazandırmıştı.

 
GAZIANTEP SANAYICISININ GURUR GÜNÜ
ARGETİ Uluslararası Yatırım Fikirleri Proje Pazarı Etkinliği (28 Aralık 2015)
GSO’NUN ‘’ANTEP KUTNU KUMAŞI’’NIN COĞRAFİ İŞARET TESCİL TALEBİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME EĞİTİMİ (17-18 Kasım 2015)
TÜBİTAK, KOBİ'LERE YÖNELİK MENTORLUK DESTEĞİ BAŞLATIYOR
GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
GAZİANTEP MARKA BAŞVURUSU'NDA 6. SIRADA
GSO BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
GAZİANTEP MARKA VE PATENT BİLGİ GÜNLERİ YAPILDI
GSO'DAN YENİ PROJE: "AKILLI SANAYİ"
GSO'DAN YERLİ MALI KAMPANYASI: "ÖNCE GAZİANTEP'TE, SONRA TÜRKİYE'DE ÜRETİLENİ ALIN"
GAZİANTEP 2008'DE MARKA BAŞVURUSUNDA 6. İL OLDU. NEJAT KOÇER: “MARKALARIMIZ BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Çin'e karşı Marka oluşturun
Gaziantep markalaşmada öncü ve örnek oldu.
Marka Şehir’e Uluslararası Ödül
GSO'nun Uluslararası Başarısı
Marka şehir logosu tescillendi
GSO marka patent ofisi açıldı
Makale: Marka Şehir böyle olunur
Neden Marka Şehir ?