Marka Şehir’e Uluslararası Ödül

Marka Şehir Gaziantep Projesi Güney Afrika’da yapılan yarışmada dünya birincisi oldu.

Gaziantep Sanayi Odası’nın Marka Şehir Gaziantep Projesi Dünya Odalar Federasyonu’nun (World Chamber Federation-WCF) Uluslar arası Ticaret Odaları Birliği (Internationel Chamber of Commerce-ICC) ile birlikte düzenlediği World Chambers Competition 2005 (Dünya Odalar Yarışması)’nda En İyi Sıra dışı Proje Kategorisinde birinci oldu.Güney Afrika’nın Durban Şehrinde yapılan Dünya Odalar Kongresi kapsamında düzenlenen yarışmanın finalinde ABD, Yeni Zelanda ve Nepal Odalarıyla yarışan Marka Şehir Gaziantep Projesi uluslar arası jürinin oybirliği ile birinciliğe layık görüldü.

Ödül Resmini Görmek İçin tıklayın

ZORLU RAKİPLERİ GERİDE BIRAKTI

ABD’nin St.Lawrence Ticaret Odası “Yerel Ürünler İçin Global Pazar Platformu”, Nepal Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu “Çocuk İşgücü’nü Önleme”, Yeni Zelanda’nın Auckland Ticaret Odası ise “İş Dünyasına Çeşitlilik Getirme” konulu projeleriyle finalde yarıştı. Video gösterileri ile desteklenen Marka Şehir Gaziantep projesinin sunumu, büyük beğeni toplarken, dünyanın dört bir yanından gelen salondaki oda temsilcilerinden de tam not aldı.

KOÇER ÖDÜLÜ ICC BAŞKANININ ELİNDEN ALDI

Kongrenin gala gecesinde yapılan ödül törenine dünyanın 125 ülkesinden bine yakın delege katıldı. Büyük heyecanın yaşandığı ödül töreninde Dünyanın En İyi Sıra dışı Projesi seçilen Marka Şehir Gaziantep Projesi’nin adının anons edilmesiyle salonda merakla bekleyen Türk delegeler büyük bir sevinç yaşadı. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, birincilik ödülünü Uluslararası Ticaret Odaları’nın Güney Koreli Başkanı Yong Sung Park’ın elinden aldı.

İLK TEBRİKLER HİSARCIKIOĞLU VE TOPBAŞ’TAN

Marka Şehir Gaziantep Projesi’nin “En İyi Sıra dışı Proje” kategorisinde birincilik ödülü almasının ardından ilk tebrik TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan geldi. Hisarcıkıoğlu, Marka Şehir Gaziantep Projesi’nin aldığı bu büyük başarının kendilerini gururlandırdığını söylerken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da , Gaziantep Sanayi Odası’nın bu sonuçla tüm Türkiye’yi gururlandırdığını söyledi.

DURBAN’DA TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

2007 Dünya Odalar Kongresi’ne ev sahipliği yapacak olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı kongrenin ikinci gününde yapılan yarışmada Uluslararası Ticaret Odaları Birliği Türkiye Yönetim Kurulu üyeleri de Gaziantep’i yalnız bırakmadı. Yarışma sırasında ve sonrasında Gaziantep’i her an destekleyen 30’u aşkın Türk delege yarışma sonrası büyük sevinç yaşadı.

KOÇER, “BU BAŞARI GAZİANTEP’İN”

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer , Marka Şehir Gaziantep Projesi’nin Güney Afrika’da yapılan yarışmada aldığı birinciliğin Gaziantep’in başarısı olduğunu söyledi. 2,5 yıl önce yola çıkarken Marka Şehir Gaziantep Projesi için büyük hedefler koyduklarını ve bu yolda çok büyük emek harcadıklarını söyleyen Koçer, “Hedefimiz Gaziantep’i marka zengini bir şehir haline getirmek, katma değer yaratmaktı. Şehrimize yeni bir ufuk açmak, sanayicimizin önüne yenilikçi bir vizyon koymaktı. Bunu başardığımızı söyleyebilirim. Gaziantep’in sahip çıkmasıyla projemiz önce Türkiye’ye ye sonra da dünyaya örnek olacak bir hale geldi. 2,5 yılda hem Gaziantep hem de projemiz büyük mesafe kat etti. Ortaya koyduğumuz model, uyguladığımız stratejiler ve aktivitelerimiz şehir adına çok önemli kazanımlar sağladı. Projemizin bu noktaya gelmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu gurur Marka Şehir Gaziantep’indir” dedi.

GSO PROJE İHRAÇ EDİYOR

4. Dünya Odalar Kongresi’ne katılan 1000’i aşkın delege yarışmada izledikleri Marka Şehir Gaziantep Projesi’ne büyük ilgi gösterdi. Projenin geliştirdiği stratejiyi ve uygulanan modeli çok farklı bulan, aralarında GSO’ya rakip olan odaların da bulunduğu çok sayıda delege, kendi ülkelerinde uygulamak üzere projenin detaylı bilgisini istedi. Uluslararası Ticaret Odaları-ICC merkezi de yoğun ilgi üzerine , jüri üyelerinden tam not alan projeyi mercek altına aldı.

 
GAZIANTEP SANAYICISININ GURUR GÜNÜ
ARGETİ Uluslararası Yatırım Fikirleri Proje Pazarı Etkinliği (28 Aralık 2015)
GSO’NUN ‘’ANTEP KUTNU KUMAŞI’’NIN COĞRAFİ İŞARET TESCİL TALEBİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME EĞİTİMİ (17-18 Kasım 2015)
TÜBİTAK, KOBİ'LERE YÖNELİK MENTORLUK DESTEĞİ BAŞLATIYOR
GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI GAZİANTEP'İN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
GAZİANTEP MARKA BAŞVURUSU'NDA 6. SIRADA
GSO BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
GAZİANTEP MARKA VE PATENT BİLGİ GÜNLERİ YAPILDI
GSO'DAN YENİ PROJE: "AKILLI SANAYİ"
GSO'DAN YERLİ MALI KAMPANYASI: "ÖNCE GAZİANTEP'TE, SONRA TÜRKİYE'DE ÜRETİLENİ ALIN"
GAZİANTEP 2008'DE MARKA BAŞVURUSUNDA 6. İL OLDU. NEJAT KOÇER: “MARKALARIMIZ BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Çin'e karşı Marka oluşturun
Gaziantep markalaşmada öncü ve örnek oldu.
Marka Şehir’e Uluslararası Ödül
GSO'nun Uluslararası Başarısı
Marka şehir logosu tescillendi
GSO marka patent ofisi açıldı
Makale: Marka Şehir böyle olunur
Neden Marka Şehir ?